در حال بارگذاری ...
ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم در نشست با مدیرکل هنرهای نمایشی:

کسب دو کرسی در سازمان جهانی مایم دستاورد برگزاری جشنواره پانتومیم است

در نشست صمیمانه حمید نیلی مدیرکل هنرهای نمایشی و ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان که در محل دفتر مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار شد، به کسب دو کرسی برای تئاتر کشور در سازمان جهانی مایم اشاره شد که دستاورد برگزاری جشنواره پانتومیم است.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از زنجان، روز شنبه دوازده اردیبهشت 1403 نشست صمیمانه ای بین حمید نیلی مدیرکل هنرهای نمایشی و ساسان قجر دبیر جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان در محل دفتر مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار شد.

در این نشست ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان ضمن تبریک به مناسبت انتصاب حمید نیلی به سمت مدیرکل هنرهای نمایشی، گزارش جامعی در خصوص برگزاری دو دوره این جشنواره ارائه کرد.

وی گفت : «دوره نخست این جشنواره در گستره ملی و با حضور 12 اثر از سراسر ایران برگزار شد و  دوره دوم این جشنواره که در گستره بین المللی برگزار شد، 5 نمایش خارجی حضور داشتندنمایش «بی‌قصه... خونریزی» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرحمن شریف و صادق عیدانی از  کشور تونس؛ نمایش «حیوانات دیوانه» به نویسندگی و کارگردانی آندره فدی  از  کشور ایتالیا؛ نمایش «روشنی» به نویسندگی و کارگردانی آ.د بلوچ  از  کشور پاکستان؛ نمایش «در لحظه آخر»، به نویسندگی و کارگردانی اونور کایا از کشور ترکیه؛ نمایش «تلفیق سه اثر: پرتره، قدیمی، اپرای فضایی» به نویسندگی و کارگردانی هیرومی هوسوکاوا از کشور ژاپن»

قجر افزود : «کسب دو کرسی برای تئاتر کشور در سازمان جهانی مایم دستاورد برگزاری جشنواره پانتومیم است و همین طور حضور مارکو استوجانوویچ رئیس سازمان جهانی مایم در کل جشنواره و تماشای کارهای جشنواره از دیگر نکات مثبت دومین دوره جشنواره بود.»

وی در خصوص تمهید مقدمات برگزاری سومین دوره گفت : «برای برگزاری سومین دوره قدم های مثبت و خوبی برداشته شده است که امیدواریم با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و دیگر ارگان های استانی دوره سوم را به بهترین شکل برگزار کنیم

در ادامه نشست حمید نیلی مدیرکل هنرهای نمایشی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری موفق دو دوره گذشته این جشنواره در خصوص برگزاری سومین دوره از تلاش و اهتمام ساسان قجر دبیر این جشنواره در برگزار ی دو دوره تقدیر و تشکر کرد.

در پایان نشست مقرر شد در جلسه‌ای که با حضورمدیرکل هنرهای نمایشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم تشکیل می شود هماهنگی های لازم برای برگزاری سومین دوره این جشنواره انجام شود.
مطالب مرتبط

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی:

جشنواره‌ها، اهداف مقدس ایران را در قالب هنر به جهان نشان می‌دهد
نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی:

جشنواره‌ها، اهداف مقدس ایران را در قالب هنر به جهان نشان می‌دهد

مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، در دیدار با ساسان قجر، دبیر جشنواره بین‌المللی پانتومیم، برگزاری رویدادهای بین‌المللی هنری را راهی برای نشان دادن اهداف مقدس دینی، انسانی، اجتماعی و فرهنگی ایران به جهان دانست.

|

با رویکرد پذیرش آثار بیشتر خارجی

زنجان، چشم انتظار برگزاری سومین جشنواره پانتومیم است
با رویکرد پذیرش آثار بیشتر خارجی

زنجان، چشم انتظار برگزاری سومین جشنواره پانتومیم است

دبیر جشنواره بین‌المللی پانتومیم اعلام کرد برنامه‌ریزی‌ها برای سومین دوره این رویداد تئاتری انجام شده و امید است شهر زنجان در مهر 1403، میزبان آثاری بیشتر از هنرمندان خارجی باشد.

|

با حضور مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

آئین تجلیل از عوامل اجرایی دو دوره جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان برگزار شد
با حضور مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

آئین تجلیل از عوامل اجرایی دو دوره جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان برگزار شد

روز پنج شنبه 24 اسفند ماه 1402 با حضور عوامل دو دوره جشنواره و همچنین مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان آئین تجلیل از عوامل اجرایی دو دوره جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان برگزار شد

|

در نشست ساسان قجر  با مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان مطرح شد:

جشنواره‌هایی با پشتوانه علمی  هنر زنجان را به جهانیان معرفی می‌کند
در نشست ساسان قجر با مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان مطرح شد:

جشنواره‌هایی با پشتوانه علمی هنر زنجان را به جهانیان معرفی می‌کند

حاج علی اکبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، در نشستی با ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم، برگزاری جشنواره هایی با پشتوانه علمی را راهی برای نشان دادن اهداف کشور به جهان نشان دانست. که به وسیله برگزاری جشنواره هایی از این دست، می‌توان چهره زنجان و هنرش ...

|

نظرات کاربران