در حال بارگذاری ...
با رویکرد پذیرش آثار بیشتر خارجی

زنجان، چشم انتظار برگزاری سومین جشنواره پانتومیم است

دبیر جشنواره بین‌المللی پانتومیم اعلام کرد برنامه‌ریزی‌ها برای سومین دوره این رویداد تئاتری انجام شده و امید است شهر زنجان در مهر ۱۴۰۳، میزبان آثاری بیشتر از هنرمندان خارجی باشد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از خبرگزاری مهر، شهر زنجان، پس از دوسال میزبانی از جشنواره پانتومیم، چشم انتظار برگزاری سومین دوره خود در مهر 1403 است. 

ساسان قجر، دبیر جشنواره بین‌المللی پانتومیم، درباره وضعیت برگزاری سومین دوره این رویداد بین‌المللی تئاتر گفت: «دور اول جشنواره پانتومیم به صورت ملی در شهر زنجان برگزار و توسط کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشخیص اینکه جای این بخش از هنر در تئاتر ایران و جشنواره‌های تئاتری خالی است، پشتیبانی خوبی شد.»

او یادآور شد: «دور اول جشنواره به صورت ملی برگزار شد و مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد در اختتامیه جشنواره اعلام کرد که دوره دوم به شکل بین‌المللی برگزار شود. در دور دوم جشنواره پانتومیم که به شکل بین‌المللی برگزار شد، ۵ گروه خارجی حضور داشتند. با برگزاری دور دوم جشنواره توانستیم ۲ کرسی را در سازمان مایم جهانی به خودمان اختصاص دهیم. ضمن اینکه رییس مایم جهانی هم در ایام جشنواره حضور داشت و این دوره از جشنواره به صورت کلی با حضور ۲۳ اثر به نحو احسن برگزار شد.»

این هنرمند با اشاره به راه‌اندازی خانه پانتومیم در زنجان توضیح داد: «خانه پانتومیم در استان‌های مختلف کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کند و خروجی این کارگاه‌ها در جشنواره حضور پیدا می‌کنند.»

دبیر جشنواره بین‌المللی پانتومیم تاکید کرد: «اهمیت این جشنواره به عنوان تنها جشنواره تخصصی و آموزشی پانتومیم بسیار بالاست و این جشنواره هم برای اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم هنرمندان تئاتر خیلی مهم شده است.»

او ادامه داد: «برنامه‌ریزی برای دور سوم جشنواره پانتومیم انجام شده است ولی چون مدیرکل جدید ارشاد استان زنجان تازه در این منصب حضور پیدا کرده، در حال بررسی شرایط و وضعیت جشنواره و برگزاری آن است.»

قجر افزود: «ما همه برنامه‌ریزی‌ها و کارها را انجام داده‌ایم ولی منتظر نظر مدیرکل ارشاد استان زنجان هستیم که جشنواره به شکل و شیوه‌ای برگزار شود. قبل از نوروز ۱۴۰۳ جلسه‌ای با ایشان داشتیم و تمام موارد جشنواره را توضیح دادیم و فیلم‌ها و کتاب‌های مرتبط با جشنواره را در اختیارشان قرار دادیم تا تصمیم‌گیری درباره جشنواره انجام شود.»

این کارگردان و بازیگر، در پایان سخنانش با اشاره به تقویم برگزاری جشنواره بین‌المللی پانتومیم در مهر هر سال، گفت: «روز اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این رویداد به لحاظ کیفیت رضایت داشت و تاکید کرد که تعداد آثار بخش بین‌الملل بیشتر و کار روی این بخش با هدف معرفی استان و شهر زنجان به لحاظ تاریخی و فرهنگی افزایش پیدا کند. رییس سازمان مایم جهانی نیز خواستار افزایش تعداد آثار بین‌الملل از ۵ به ۱۰ اثر شد.»
مطالب مرتبط

ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم در نشست با مدیرکل هنرهای نمایشی:

کسب دو کرسی در سازمان جهانی مایم دستاورد برگزاری جشنواره پانتومیم است
ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم در نشست با مدیرکل هنرهای نمایشی:

کسب دو کرسی در سازمان جهانی مایم دستاورد برگزاری جشنواره پانتومیم است

در نشست صمیمانه حمید نیلی مدیرکل هنرهای نمایشی و ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان که در محل دفتر مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار شد، به کسب دو کرسی برای تئاتر کشور در سازمان جهانی مایم اشاره شد که دستاورد برگزاری جشنواره پانتومیم است.

|

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی:

جشنواره‌ها، اهداف مقدس ایران را در قالب هنر به جهان نشان می‌دهد
نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی:

جشنواره‌ها، اهداف مقدس ایران را در قالب هنر به جهان نشان می‌دهد

مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، در دیدار با ساسان قجر، دبیر جشنواره بین‌المللی پانتومیم، برگزاری رویدادهای بین‌المللی هنری را راهی برای نشان دادن اهداف مقدس دینی، انسانی، اجتماعی و فرهنگی ایران به جهان دانست.

|

با حضور مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

آئین تجلیل از عوامل اجرایی دو دوره جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان برگزار شد
با حضور مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

آئین تجلیل از عوامل اجرایی دو دوره جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان برگزار شد

روز پنج شنبه 24 اسفند ماه 1402 با حضور عوامل دو دوره جشنواره و همچنین مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان آئین تجلیل از عوامل اجرایی دو دوره جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان برگزار شد

|

در نشست ساسان قجر  با مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان مطرح شد:

جشنواره‌هایی با پشتوانه علمی  هنر زنجان را به جهانیان معرفی می‌کند
در نشست ساسان قجر با مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان مطرح شد:

جشنواره‌هایی با پشتوانه علمی هنر زنجان را به جهانیان معرفی می‌کند

حاج علی اکبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، در نشستی با ساسان قجر دبیر جشنواره بین المللی پانتومیم، برگزاری جشنواره هایی با پشتوانه علمی را راهی برای نشان دادن اهداف کشور به جهان نشان دانست. که به وسیله برگزاری جشنواره هایی از این دست، می‌توان چهره زنجان و هنرش ...

|

نظرات کاربران