در حال بارگذاری ...
گفت وگو با کارگردان نمایش «راه آخر» حاضر در جشنواره تئاتر استان زنجان

تئاتر زنجان با اجراهای عمومی هویت مستقل پیدا می‌کند

احمد رحمانی که با نمایش «راه آخر» در جشنواره تئاتر استان زنجان شرکت کرده معتقد است مادامی که تئاتر در استان زنجان به صورت هر شب اجرای عمومی نداشته باشد ماهیت و هویت مستقل خود را نخواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از زنجان، احمد رحمانی که با نمایش «راه آخر» نوشته حسین رضایی از شهرستان ابهر در این دوره از جشنواره حاضر شده درباره موضوع نمایش خود گفت: «موضوع نمایش راه آخر در خصوص استفاده نادرست از فضای مجازی است که منجز به تزلزل خانواده  و اتفاقات تلخ و ناگوار مانند قتل می شود و اثرات این تزلزل بر جامعه صحبت می کند.»

او در ادامه درباره روند برگزاری این دوره از جشنواره گفت: «به نظرم این دوره از جشنواره ویژگی خاصی نداشت؛ و حضور کمرنگ کارگردانان پیشکسوت، تعداد اندک کارهای پذیرفته شده، عدم برنامه ریزی مناسب برای گروه های اجرایی به ویژه گروه تئاتر ابهر از جمله مواردی بود که در این جشنواره به چشم می خورد.»

رحمانی همچنین درباره وضعیت تئاتر در استان زنجان اظهار کرد: «به نظرم مادامی که تئاتر در استان زنجان، به صورت هر شب اجرای عمومی نداشته باشد ماهیت و هویت مستقل خود را نخواهد یافت.امری که تا کنون محقق نشده است. تئاتر شهرستان ابهر، توجه ارگان های ذیربط  را می طلبد تا با حمایت های خود، اجرای عمومی را برای مخاطبان یاری گر باشند، آن هم توجه از نوع مادی و امکانات اجرایی است.»

این هنرمند در خصوص از سرگیری جشنواره تئاتر منطقه ای نیز گفت: « با توجه به این نکته که تئاتر تهران از لحاظ امکانات، شکل اجرایی و ... جلوه بیشتری دارد برگزاری تئاتر منطقه ای حاصلی ندارد جز نشان دادن اجراهایی با کیفیت های یکسان که غالباً پیش برنده نیستند. بنابراین من با برگزاری جشنواره تئاتر منطقه ای مخالف هستم.»
مطالب مرتبط

با حضور مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان

آئین تجلیل از عوامل اجرایی نخستین جشنواره آئینی سنتی ترک زبان کشور برگزار شد
با حضور مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان

آئین تجلیل از عوامل اجرایی نخستین جشنواره آئینی سنتی ترک زبان کشور برگزار شد

با حضور عوامل جشنواره و همچنین مدیرکل و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان آئین تجلیل از عوامل نخستین جشنواره آئینی سنتی کشور برگزار شد.

|

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

برای طرح تئاتر شهر زنجان، 80 میلیارد تومن بودجه اختصاص یافته است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

برای طرح تئاتر شهر زنجان، 80 میلیارد تومن بودجه اختصاص یافته است

محمدمهدی اسماعیلی در سفر به زنجان و در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر این شهر، از اختصاص بودجه 80 میلیارد تومانی برای ساخت تئاتر شهر زنجان خبر داد و خواستار تکمیل هر چه زودتر این پروژه شد.

|

نظرات کاربران