در حال بارگذاری ...
ایده های منتخب چهار فصل تئاتر ایران معرفی شدند

ایده های منتخب مرحله اول از پنجمین فصل پروژه ملی چهار فصل تئاتر ایران معرفی شدند.

ایده های منتخب مرحله اول از پنجمین فصل پروژه ملی چهار فصل تئاتر ایران معرفی شدند.

به گزارش تئاتر زنجان به نقل از ایوب آقاخانی، مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و مؤسس و دبیر پروژه‌ی جامع آموزشیِ نمایش‌نامه‌نویسی برای خارج از پایتخت تحت عنوان «چهارفصل تئاتر ایران»، از انتخاب نُه ایده‌ی اولیه از هشت استان کشور از میان ایده‌های ارسالی از سرتاسر کشور در پاسخ به فراخوان پنجم دور نوینِ این پروژه با نام «مدافعان سلامت» خبر داد.
اعضای هیئت‌علمی این فصل شهرام کرمی، و دکتر سعید اسدی پس از بررسی ایده‌های اولیه،  منتخب مرحله‌ی اول را اعلام کردند که در میان نه ایده منتخب «پاره نامه زیر پای پرستاری که پیر نبود» نوشته آرزو بهرامی از زنجان نیز به چشم میخورد.
به گفته آقاخانی منتخبین اعلام‌شده تا نیمه‌ی بهمن‌ماه فرصت دارند تا ایده‌های به‌نگارش‌درآمده‌ی خود را در قالب نمایش‌نامه‌ی نهایی به دبیرخانه‌ی این پروژه یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به آدرس الکترونیکی sahnemagazine@yahoo.com ارسال کنند.
نویسندگان نمایش‌نامه‌های ارسال‌شده پس از بررسی و تأیید اعضای هیئت‌علمیِ فصل برای شرکت در کارگاه‌های حضوری (و در صورت لزوم مجازی) فصلی پروژه دعوت خواهند شد.
گفتنی ست آرزو بهرامی نمایشنامه نویس زنجانی بیش از دو دهه در عرصه نمایشنامه‌نویسی حضور دارد که از جمله آثارش می‌توان به نمایشنامه های «افسانه عشق»، «اسطوره ها نمی میرند»، «پیکره»، «نامه ای از جهنم»، «هارمونی خط خطی ها»، «مورچه ها روی آب»، «هزار تن من» اشاره کرد.
آرزو بهرامی بارادیو زنجان به عنوان نویسنده همکاری داشته که میتوان نمایشنامه های «خاکریز»، «میهمانی لاله ها»،«سی سردار»، «انتهای راه»، «دیدار»، «ستون» و «عصای سفید» را نام برد که تولید و پخش شده اند.
مطالب مرتبط

با اعلام دبیرخانه

«قلیان اویونی» در بخش خیابانی جشنواره تئاتر فجر پذیرفته شد
با اعلام دبیرخانه

«قلیان اویونی» در بخش خیابانی جشنواره تئاتر فجر پذیرفته شد

با اعلام نمایش های بخش مسابقه و مهمان تئاتر خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، نمایش «قلیان ایونی» از استان زنجان به بخش مسابقه تئاتر خیابانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر راه یافت.

|

نظرات کاربران