در حال بارگذاری ...
 • با حضور مهدی شفیعی

  جشن 84 سالگی تئاتر استان زنجان برگزار شد

  یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه تالار هنر فرهنگسرای امام خمینی(ره) میزبان خانواده تئاتر در جشن ۸۴سالگی تئاتر استان زنجان بود.

  به گزارش تئاتر زنجان،  این مراسم که توسط انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه تئاتر آزاد بهاران برگزار شد از ساعت ۱۷عصر تا ساعت۲۱ به طول انجامید. در این مراسم که با حضور آقای شفیعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی کشور و اتابک نادری رئیس امور استان‌های مرکز هنرهای نمایشی کشور برگزار شد شامل برنامه های متنوع بود.

  جشن ۸۴سالگی تئاتر استان زنجان با تلاوت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

  خیر مقدم توسط امیر سهامی یکی از اعضاء هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان  و سپس گزارش عملکرد یکساله انجمن هنرهای نمایشی توسط حسین نجفی ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان قرائت شد.

  اجرای موسیقی با موضوع تئاتر زنجان به خوانندگی و نوازدگی و آهنگساری کیارش میر محمد رضایی شور و حرارتی خاص به جلسه داد.

  در ادامه ناصر مقدم مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی کرد.

  شاعر محبوب آذربایجان استاد هوشنگ جعفری نیز با شعر خوانی که مضمونی پر از حماسه و عشق و دلدادگی به هنر تئاتر همراه بود نیز هیجان حضار را بر انگیخت.

  معاونت سیاسی امنیتی استانداری استان زنجان هم یکی از مهمانان برنامه بود که  دقایقی را با موضوع هنر و هنرمند به سخنرانی پرداخت.

   قطعه پانتومیم با عنوان شکار توسط ساسان قجر اجرا شد.

  مهدی شفیعی رییس مرکز هنرهای نمایشی کشور در این مراسم سخن گفت و ترغیب و تشویق او به سوی تولید تئاتر برنامه، جشن ۸۴سالگی تاتر استان زنجان را به نیمه راه رساند.

  سپس مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان دوباره به روی صحنه دعوت شد و از طرف انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان با اهدا لوح و هدایا  از  مهدی شفیعی به خاطر حمایت از هنر تئاتر تقدیر کرد.

  هنر نمایی گروه راز ضرب به سرپرستی نیما ارغوانی هیجانی مضاعف بر فضا حاکم کرد.

  تاریخ تئاتر استان زنجان قبل از انقلاب توسط حسین عباسی نیا به سمع حضار رسید.

  اجرای نمایش «نوای نور» توسط گروه سیب نقره ای به سرپرستی جواد جریان قلم و کارگردانی نسرین علی خواه حسن ختام جشن ۸۴سالگی تئاتر استان زنجان بود که با حضور هنرمندان تئاتر استان زنجان بر روی صحنه  و ثبت عکس یادگاری هنرمندان و خانواده تئاتر استان زنجان به پایان رسید.
  مطالب مرتبط

  فصل دوم «یکشنبه های تئاتر زنجان» آغاز شد

  فصل دوم «یکشنبه های تئاتر زنجان» آغاز شد

  به گزارش تئاتر زنجان فصل دوم «یکشنبه های تئاتر زنجان» با برگزاری مراسمی در مورخه 14آبان ماه  تحت عنوان «نوستالوژی تئاتر زنجان»  آغاز شد. این مراسم  مروری بود بر تئاتر زنجان در دهه های چهل، پنجاه، ...

  |

  نظرات کاربران